Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

Share | 
 

 [дискусия] Фенът...

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime8/26/2010, 23:41

Това е доста спорна тема, има различни видове фенове... Предлагам да обсъдим щателно фенството... Има всякакви хора и мнения, има много видове фенове... Да си влюбен в дадена звезда, но да не знаеш нищо за нея, или пък просто да слушаш музиката на дадена група или изпълнител, но никога да не си се вълнувал от живота му... Да ходиш на концерти или животът ти се припознае с този на любимата звезда... Какво е фен за вас?
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
Kiara_Yuichi
Kiara_Yuichi
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 156

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime8/27/2010, 00:05

Има много видове фенове, всеки е различен...
Да си Фен не означава постоянно да се правиш на многознаещ, да се фукаш пред другите с това "знаеш ли колко голям фен съм" или "какво си купих".
Да си фен също не е състезание!!! Държа да наблегна на това, защото съм забелязвала хора, които точно това правят.
Един фен не е само външно, но и вътрешно..., това не се показва, а се доказва. Като фенове е хубаво да се информираме за живота на нашите звезди, да следим концерти, нови албуми, снимки и др., но трябва и да знаем и граници не е хубаво да се бъркаме съвсем в личният живот на тези хора.
Върнете се в началото Go down
Insomnia
Insomnia
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 2131

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime8/27/2010, 22:05

какъв трябва да е истинският фен? ....

за някои хора това е да си напълниш ФБ стената с клипчета,за да може другите да видят колко ги ""обичаш"" ...
за други това е да напиша името в гуугъл и да сейвна всичките снимки до 50та страница...След което да направя албум в ФБ "ОБИЧАМ ВИ" или да наспамя страниците из някой форум с въпросните снимки...
за трети това е да изгледам и чуя 10 песни от тубето и погледна някакви рандъм кътове от концерти и шоута...След което да изпъкна подобаващо в някой форум,давайки за пример някоя сценка....

Сблъсквала съм се и с трите вида.И най-жалкото в случая бе,че хората им вярваха и продължават да им вярват...

Истинското фенство и парадирането не вървят ръка за ръка...Това е сигурен признак на позьорство и ниска интелектуалност.

Да си фен означава да изпитваш нещо повече от харесване на външен вид и мелодийки от песнички.Да си фен осначава да имаш силна емоционална връзка с изпълнителя и да го чувстваш близък до себе си,да го опреличаваш на себе си...
Да си фен означава да подкрепяш докрай...а не да се отричаш и забравиш всичките усмивки и топли чувства,които ди е донесъл,веднага след като се случи нещо различно и негативно...
Да си фен означава да си посветил солидно време от ежедневието си на изпълнителя и неговото творчество и изяви - било то в концерти или шоута...
Да си фен означава да познаваш и анализираш характера на този любим за теб човек...и да можеш да осъзнаеш каква е истинската му същност зад тези маски,които всички артисти слагат...
Да си фен означава да изпитваш емоции,които могат да се появят само когато притежаваш истинска адмирация и любов към този човек/група - да плачеш когато се случи нещо лошо или когато не си ги видял на сцена в продължение на много време и изведнъж се завръщат с гръм и трясък по-прекрасни от всякога......Да се смееш когато се карат или са си скроили поредния номер...Да се молиш всичко да мине успешно на сцената на поредното турне...

....Да се изпълваш от гордост всеки път когато ги зърнеш ...

(малко се вживях..съжалявам [дискусия] Фенът... 918427 )
Върнете се в началото Go down
Kiara_Yuichi
Kiara_Yuichi
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 156

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime8/28/2010, 07:03

За пореден път мога да се съглася с теб, колкото до видовете "фенство", които изброй първият е култов и го гледам при един човек всеки божи ден...
Като допълнение на писаното от теб искам да кажа и аз, че мразя фенове, които се отричат от звездите при първата трудност, която се появи (забелязахме такива и при SS501). Toва е супер тъпо и грозно и за пореден път доказва, че даденият човек не е бил фен, а просто се е любувал на визията.
Фенството не е външен вид, а както каза insomnia води до емоции. Смееш се, когато са щастливи, плачеш, когато са тъжни или имат трудни моменти (страдаш с тях). Човек, които сваля снимки и слага клипове по стената си, това не е фен!!!
Върнете се в началото Go down
BlueRose
BlueRose
SS Hyun Joong Team

SS Hyun Joong Team
Брой мнения : 12641

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime8/28/2010, 07:55

Цитат :
Човек, които сваля снимки и слага клипове по стената си, това не е фен!!!

Само с това последното леко не съм съгласна и ще се обоснова. Не всеки, който слага клипове или снимки по стената на профила си във facebook или някъде другаде, не е фен. Може да иска да сподели емоция, да покаже на останалите какво го е накарало да се усмихне. Никой не може и не разполага с време и възможност да разгледа всичко за любимците си, което е пуснато в Интернет. Случвало ми се е, благодарение на такива, които публикуват много (иначе и аз не одобрявам безразсъдния и постоянен спам), да попадна на уникални неща.
Има различни видове фенове. Такива, които са фанатизирани и вманиачени до патологично състояние, които парадират с това нон-стоп. Други, които гледат на фенството като на мода и след като изпълнителят/групата изпадне в труден период или залезе се отказват, и прехвърлят на поредната актуална в момента звезда. Съществуват и трети вид почитатели - истинските. За тях фенството се отъждествява с думите "любов", "безпрекословна подкрепа", "отдаденост", "съпричастност" към професионалния и личния живот на любимците им. Те се смеят и плачат със звездата и само при мисълта за нея се усмихват широко, а сърцето им почва да бие лудо. Това са онзи тип почитатели, които остават фенове до край, независимо от всичко и от всички.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1174287731
Insomnia
Insomnia
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 2131

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime8/28/2010, 08:15

Никой не е казал,че не можеш изобщо да си слагаш снимки,видео и така нататък по стената,разбира се...

Но идеята е,че не върви някак си да го правиш през 2 секунди в мигът,в който се появи някакво ново клипче...дори и да е някакъв ужасен фенкам от летище....веднага...хоп...на стената...не е ясно дали ги гледаш ти самия изобщо...
и още повече,че 1% от приятелите ти знаят кои са тези момчета...

Върнете се в началото Go down
Kiara_Yuichi
Kiara_Yuichi
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 156

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime8/28/2010, 09:44

BlueRose не си ме разбрала явно...
Искам да кажа, че не може нон стоп да се слагат клипчета и видео, да и аз слагам клипове и снимки във facebook, но не го правя всеки ден, не го правя през 1 или 5 мин..., това да кичиш стената си постоянно с клипове и снимки не прави фена.
Иначе съм съгласна с всичко, което каза ;)
Върнете се в началото Go down
Insomnia
Insomnia
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 2131

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime9/23/2010, 19:35

" waaaaaaawww Hyun Joong e nai-seksapilnoto sashtestwo prez cqloto wreme sym zaeta da go gledam i da se 4udq koga 6te si sfali bluzata "



ами .... нямаше как просто да не го цитирм това девойче.... ;ДДД
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime9/23/2010, 20:23

Правописът е уникален... От къде намери тоз цитат? [дискусия] Фенът... 593930
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
Kiara_Yuichi
Kiara_Yuichi
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 156

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime9/25/2010, 20:09

Този образ е от vbox... [дискусия] Фенът... 918427 [дискусия] Фенът... 918427 [дискусия] Фенът... 918427
Върнете се в началото Go down
mia_aurora
mia_aurora
Junus Fan Club

Junus Fan Club
Брой мнения : 803

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime9/15/2011, 19:17

Ооох да споделя и аз за фенството и има ли то почва по света и у нас [дискусия] Фенът... 586876 На единствения концерт на който до сега съм ходила,този на Ерос Рамацоти..беше смешна работа.Гледала съм по талавизура как ходят феновете редят се поне с два часа по рано..Е отидох и аз по рано..нямаше никой даже влязох на стадиона и гледах музикантите и екипа как играят футбол.Та както и да е отплеснах се,почнаха да се събират фенове и да говорят.Колко хора носеха биографичната му книга да им дал автограф след концерта.А точно в тази книга пише че той не дава автографи след концери.Да се хвалят от колко години го слушат,каквао,що ,друго ,трето.Е започна концерта и познайте колко хора пееха с него..поне тези покрай нас много малко,тези с книгите,фукщите се поприояваха някоя друга по известна фраза.Е хайде сега кажете що за фенове са това.Фен си със сърце а не за пред хората.
Ами като излезе някое кофти инфо относно личния живот на даден певец или актьор и колко хора уж "фенове" започват да ги плюят.Абе харесва ли ти как пее,как се държи на сцената,колко зараяд има в него..еми дали се е напил,сбил..ми на всеки се случва.Няма безгрешни хора,не знам защо хората очакват любимците им да са бегрешни и чисти като сълза.Е да но те са хора,ако харесвате техния талант обичайте ги,подкрепяйте ги и помнете че и те имат право на личен живот.
Извинете отплеснах се доста [дискусия] Фенът... 289786.Разписа се Мара подробната [дискусия] Фенът... 760791 [дискусия] Фенът... 918427
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime9/15/2011, 20:22

О, лошо няма да се разпишеш, ние обичаме да четем дълги коментари [дискусия] Фенът... 918427
На мен ми се е случвало да ме обвиняват, че като вече не живея деня си, за да разбера какво е правила любимата ми звезда, едва ли не вече не го обичам... Казвам този случай, защото Миа заговори за Ерос, а аз обожавам Тициано Феро...
Та за мен въпросният Феро е гений. Вярно е, че вече не си плащам членския внос за официалния му фен клуб и съответно не съм част от него. Вярно е, че не мисля за него всеки ден и не въртя песните му нон-стоп... Но за мен той си остава гений, остава си онзи скъп човек, който прави една звезда специална за теб пред всички други звезди, които са ти симпатични или безразлични... Платила съм си за всеки негов издаден продукт, изчела съм лично написаната от него биографична книга на италиански и чакам новия му албум, за да слушам и умувам над текстовете му... Останах до него и когато обяви, че е гей... Дали е гей, би или хетеро не пречи на музикалната му гениалност, пред която благоговея... А дали мисля всеки ден за него - няма значение, когато съм точно толкова негов фен, колкото той очаква да бъда...
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena

????

Гост

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime9/23/2011, 12:21

Аз лично за да се смятам за фен трябва не просто да слушам, гледам ,чета и т.н. нечии произведения, ами и да проучвам живота им, историята им... Попадала съм на случай, в който момиче, което е чула само една песен на SS501 се смята за техен фен, обаче ако я попиташ за името на групата...
Има и една група на която аз викам "мания". Тогава вече нещата са сериозни... Има хора които праскат такива коментари че излиза че се познават лично със въпросните звезди. Нагоре има един пример но аз мога да дам още такива... Обаче ще се огранича само с един:
lo0we gii .. - същото това момиче го попитах дали е слушало други песни на SS501, а отговорът мисля че го знаете.

Е вярно е че и аз съм изпадала в мании, обаче... [дискусия] Фенът... 44536
Върнете се в началото Go down

????

Гост

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime10/4/2011, 18:09

Хайде и аз да се изкажа.. За мен думата 'фен' може да се разбира по различни начини. Има хора, които слушат няколко песни на даден изпълнител/група, но пак биха могли да се определят като фенове. Има други, които изкупуват всички албуми, имат милиони негови/нейни/техни снимки на компютъра си, цялата им стая е в техни плакати, само за това говорят, мислят.. Въобще думата 'фен' е много общо понятие. Всеки избира до колко да бъде фен и как точно.. Някои хора смятат, че да си фен означава непременно той/те или те да са ти любимци, да слушаш само тяхната музика и т.н., но според мен това е доста грешно разбиране.. и пак ще добавя едно НО всеки вижда по различен начин това, така че не бих могла да го критикувам. :)
Върнете се в началото Go down
Linny
Linny
Y.E.S. Fan Club

Y.E.S. Fan Club
Брой мнения : 238

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime5/1/2012, 19:27

Трудно е да се определя като кой знае какъв фен. В интерес на истината си изживявам нещата по мой си начин и никога не се опитвам да парадирам с тях много много, но понякога нещата не се получават...
А понякога се дразня на себе си, че съм се кефела на нещо и в момента, когато стане малко комерсиално, започвам да се дразня, сякаш няк'ви хора са ми го опетнили...Което е тъпо, ама понякога не мога да издържам феновете, защото ме причисляват към тях и излизам леко ненормална и психо или недорасла тийнейджърка (което е доста често определение на хора, които смятат, че разбират от всичко), което е обида за мен, щото съм горда от себе си, че излязох от тийнството жива XD...Тъпо е знам, ама понякога не ми издържат нервите...
Колкото до това...в интерес на истината никога не съм се интересувала много от живота на звездите...От 11 годишна любимата ми група е Westlife (знам, знам :) Не ме е срам да си призная хахах) ... Но до преди 2 години не знаех имената на момчетата.Въпреки това съм им теглила всичките албуми (безпаричието ме гони откакто се познавам), знаех им песните на изуст и когато ми е било гадно винаги съм се обръщала към тях, за да ми оправят настроението (а някак си винаги успяваха).
А слушам SS501 от 3 месеца само и въпреки това си ги чувствам супер близки и ми е кеф да чета за тях, да ги гледам в предавания и тн...А дори не съм ги виждала, докато са активни заедно...Дали съм пълноправен фен не знам, но това не пречи да се опитвам да бъда :)
Върнете се в началото Go down
http://snowylinne.tumblr.com
SSilver
SSilver
Y.E.S. Fan Club

Y.E.S. Fan Club
Брой мнения : 136

[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime8/15/2012, 07:34

Копи/пействам от личното си блог... затова... няма нужда да се самокредитирам:

Що е то да бъдеш фен и има ли то почва у нас…

Фенството е едно много интересно явление, трудно за обяснение, трудно за разбиране, а и строго индивидуално за всеки човек. Всъщност аз съм наблюдавала доста фенове и никога не съм ги разбирала…до сега. Докато не усетих „магията” на това, да намериш Съвършенството, да го откриеш някъде там, съществуващо и съвсем реално. И ето… и аз станах фен.

Що е то фенът?

Фенът е една по-особена биологична единица. На него не му е достатъчно това, което предлага заобикалящата го реалност. Фенът мрази всички тези дребни несъвършенства, всички малки недостатъци, които хората наричат чар и личност. Затова той иска, той търси Съвършенство. Нищо повече, нищо по-малко. Дали ще е на музикалната сцена, в киното, в галерията, в книгите, фантазиите или където и да било, то трябва да е там и да е… съвършено. Моето Съвършенство съществува, то е там, на музикалната сцена (и на куп други места) и е точно такова, то е… съвършено.

Сега, може би някой ще попита „Добре, съществува, но къде?” Имам два отговора. „Там” – там, някъде далеч, от другата страна на Земята. И „Тук” – тук, в сърцето и ума ми. „Там” ТОЙ е зает да работи, да твори, да продължава да ми показва, че е точно такъв…съвършен. А „Тук” е скрит, грижливо пазен и обичан. От мен.

Обикновено ТОЙ (обектът на обожание) е географски далеч, ТОЙ е физически недостижим. Но това няма значение, защото фенът не иска да го притежава. Не защото се страхува, че Съвършенството ще престане да бъде съвършено. Причината, физическото разстояние да не е проблем от една страна е защото фенът няма нужда от това. Няма нужда да го затвори в клетка. Няма нужда от физически контакт. Дори не се нуждае от реално общуване (въпреки че изкуството е форма на общуване, често дори по-истинска от разговор очи в очи). Единственото нещо, важно фена, за мен като фен, е да знам, че ТОЙ е някъде там и е… съвършен…

Другата причина е собственото несъвършенство. Фенът, макар и търсещ своят идеал, осъзнава, че самият той не е перфектен. Не поставя себе си на пиедестал, обявявайки останалата част от света за нисша. Напротив. Аз живея живота си, обгърната от собствената си реалност. А за съвършенството – желая само съвършени неща (от там идва и ревността на фена…никой не е достатъчно добър за Съвършенството).

Фенът осъзнава, че хората са просто хора, със своите положителни черти, със своите недостатъци (затова и намира това, което търси на сцената/екрана или където и да е сферата на изява на Обекта на обожание). Да, наистина, ТОЙ също е човек и в живота си на човек не е перфектен. Никой не смята, че е. Но пък има ли значение? Фенът умишлено игнорира тази част от същността на Съвършенството си. Не защото след това ще го обичам по-малко, не защото вече няма да харесвам музиката му. Просто защото ще трябва да си търси ново Съвършенство… А това е толкова трудно.

В тази връзка, може би много хора смятат, че това изящество е само в главата на фена. Че Той всъщност дори на сцената не нищо особено, какво остава за това да бъде Съвършен. Ами това е така, но и не е. Така е, защото хората са различни. Имат различни вкусове, различни потребности, различни идеали. И това, че един идол за един не е такъв за други не го прави по-малко съвършен… но това, че един идол е такъв в сърцето на поне един фен го прави точно това…поне за света на този фен. А за мен, като фен, е важен моят си мъничък свят, с моето ежедневие и моето Съвършенство…

И като казах ежедневие…ами реалните хора от обкръжението на фена? Това че един човек търси своето Съвършенство, не означава, че не вижда красотата около себе си. Не означава, че обича близките си по-малко, защото не са перфектни. Напротив. Присъствието на Съвършенството помага на фена да обича близките си повече, да приеме недостатъците им, защото след като е намерил това, което търси, вече е по-„снизходителен” към околните. Не е нужно Съвършенството да бъде „в джоба” ми. Важното е, че то е там и съществува. Това е достатъчно да внесе мир в душата ми и да мога да отдам цялата си „реална” обич на реалните хора около себе си.

Да, Съвършенството съществува… Съвършенството си има име и името му е Йошики!

Поне в моя мъничък свят!

Ваша намерила Съвършенството, себе си и мир в душата си,

Silver
Върнете се в началото Go down
http://yoshikibg.wordpress.com/

Sponsored content



[дискусия] Фенът... _
ПисанеЗаглавие: Re: [дискусия] Фенът...   [дискусия] Фенът... Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 

[дискусия] Фенът...

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Свободно време :: Да си поговорим-