Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

Share | 
 

 Киномания

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
АвторСъобщение
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Киномания   Киномания Icon_minitime12/18/2010, 21:50

Всеки един от нас е киноман... Кой предпочита азиатската драма, кой холивудското кино... Важното, че гледаме непрекъснато... С кой филм започна да харесваш азиатското кино? Кой филм гледаш в момента? На кой епизод си на драмата сега?
Хайде тук да обсъждаме, препоръчваме или отричаме филмите, които гледаме и които владеят съзнанието ни в момента, независимо дали става дума за азиатски филм или друг...


Киномания Stars-5
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
Sunshine
Sunshine
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 3155

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/18/2010, 23:33

Аз днес си доизгледах Personal Taste (както всички разбраха,но пак да уточня). Лоли ме пита защо се вкарвам във филма. Лоли,защото както знам тези хора са Богове в правенето на драми... Винаги много се разчувствам Киномания 801332 По-трагичен беше случая с Boys before flowers,там направо си изживях една доста голяма депресийка,че свърши сериала и защото в живота не се случват такива неща,няма го принца, който винаги ще те спасява,няма го момчето,което ще те обича :( Като казах на Плами,че гледам Personal Taste,тя ми каза че Lee Min Ho вече не е момчето от BBF и че вече е станал прекрасен мъж... Плами подкрепям те на 100% :) Завиждам им на азиатките,че имат такива мъже... Тук мисленето е съвсем различно. И все пак това са филми,но съм сигурна,че там мъжете се отнасят много по-добре с жените :) Перфектни филми, с кеф да ги гледаш и да се смееш и да плачеш заедно с актьорите Киномания 688934
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/18/2010, 23:44

Дам, определено драмите им са като напълно нов свят за нашите европейски душици... Ако сравним филмите, които прави Европа с корейските - просто нямат база за сравнение...
Хм, аз Персонал Тейст още не съм го догледа... Не ми остава време... Само го зная от снимки и разкази... Трябва да си го догледам...
Значи, Жужу, ти си започнала корейската мания с БоФ?
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
Sunshine
Sunshine
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 3155

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/18/2010, 23:55

Не, корейската мания започна с A moment to remember :) След това Плами ми каза други филми,аз се разровичках из търсачките,бях чувала за BOF от Плами,но мина известно време и го изтеглих,защото като захвана 1 сериал и сън не спя,докато не го изгледам на един дъх :) Кофтито беше,че нямах време да изтегля целия БОФ и изтеглих само 6 епизода,които изгледахме със съквартирантката ми още на същата вечер и нея седмица нямаше да се прибирам в Рз,но направо нервите ми не издържаха и се прибрах и си го изгледах,само че този филм така ме трогнах, че не знаех къде се намирам след последния епизод,имах чувството че всичко се е случило наистина и че съм пряко свързана със ситуацията Киномания 475896
Една приятелка ми казва,че съм вечната романтичка и сигурно затова взимам толкова присърце тези филми :)
Върнете се в началото Go down
plamcy
plamcy
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 1467

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 00:00

Аз започнах с The Story Of The First King's Four Gods и се влюбих,моята първа драма и голяма любов, така започна моята лудост. Всъщност BOF го гледах доста късно, бях изгледала доста драми, за да стигна до него. Забавлявах се, изживях си емоцията, но сякаш имам по-любими драми, макар всяка да ми е дала и взела нещо. Колкото до Personal Taste наистина е един изрснал Мин Хо и много се забавлявах, но драмата не е сред първите при една хипотетична моя класация.
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 00:15

Не съм гледала и двата филма, с които сте започнали да гледате азиатска драма... Всъщност зная, че на A moment to remember се плаче, аз избягвам такива филми... Достатъчно си рева в живота, че да рева и на драма... Много присърце ги взимам, като теб, Жужу...
На мен БОФ ми беше първата драма... Преди да се реша да я гледам, от месец вече си знаех за Ли Джун Ки и Ли Мин Хо и си ги харесвах много... Но БОФ определено промени всичко... Тази драма е като наркотик...
За Персонал Тейст и аз няма да я служа е челния си списък... Макар че не съм я догледала, съм я преполовила, а щом не съм я догледала, значи не е кой знае какво... Важна ми е от гледна точка на израстването на Мин Хо...
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
Sunshine
Sunshine
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 3155

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 10:19

И аз не слагам Personal Taste в началната си листа,аз повечето епизоди ги гледах само където играеха Lee Min Ho и главната актриса,защото те бяха забавните,другите въобще не ме трогнаха. Аз я гледах заради Мин Хо и наистина беше невероятен :)
За A moment to remember се плаче много,то и следващите които гледах се плачеше много,попринцип и аз избягвах такива филми,обаче си заслужаваше да ги гледам,преди да гледам БОФ имаше и доста голяма порция забава от корейски филми,но определено БОФ е като наркотик :)
Върнете се в началото Go down
direndur
direndur
SS Young Saeng Team

SS Young Saeng Team
Брой мнения : 5414

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 10:22

И аз да се запиша тук. Как започнах да гледам азиатски сериали?
Всъщност от малка си харесвам източната култура и съм гледала значителен брой филми, основно от Индия, Китай и Япония. На времето бяха много известни тия филми с нинджите, самурайте и прочие,а от тях доста съм гледала с братовчедите. Всяка седмица ходихме да си купуваме по няколко видео касетки с филми, то затова и в нас си е цяла видиотека Киномания 918427 Но започването ми на драмите беше преди 2 години и то по случайност. Ровичках си аз из ютуб и без да искам попаднах на Goong aka Princess Hours. Гледах там първите няколко епизодчета на английски, поразрушках се и ги открих на бг. Страхотно сериалче, голям смях беше с него. Разказваше се за алтернативна история - съвременна Корея, която се оправлява от Крял. Сериала силно ме плени с играта на актьорите, местата на снимките, както и самата история. Страстта ми към източното се засили още повече. След като свърши сериала се разровичках за още такива и ''О чудо'' попаднах на един дълъг списък със сериали. От тогава започнах да ги следя постоянно, кой, какво и къде пуска. За този период от 2 години изгледах 53 сериала.
БОФ ми беше вторият и аз доста силно го преживях. Накрая плаках с дни, че свърши, особено заради нелепия според мен край. (Джи Хо си остана сам, а така силно ми се искаше той да се събере с Джан Ди). В Personal Taste наистина се открива един по-възмъжал и някак олегнал Мин Хо. В БОФ не ме впечатли момчето, признавам си, но метаморфозата му в ПТ беше впечатляваща. Тогава реших и изгледах повечето сериали с негово участие. Но нито БОФ, нито ПТ са в моята класация ТОП10. Докато The Story of the First King's Four Gods вече е. Много трогателен филм и изпълнен с напрежение. Дали краля ще успее да събере 4те елемента преди Огненото племе и ония старейшин да го съботират и убият. И как само душите на двете му жени си размениха ролите, беше си наистина велико. A moment to remember не съм го гледала, не знам защо, явно ми е убегнал от полезрението, но скоро и него ще прегледам.
Съжалявам за ужасно дългия пост Киномания 475896
Върнете се в началото Go down
plamcy
plamcy
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 1467

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 13:32

Ди, A Moment To Remember е любимият ми филм единственият, който мога да гледам 10 пъти и да плача всеки път повече. За мен е велик, такава трябва да бъде любовта.
The Story Of The First King's Four Gods си има всичко любов, страдание, екшън, фентъзи елемент и каквото се сетиш. Държа ме будна докато не го изгледах и е единственият, който не бих могла да пусна втори път, страдах толкова много, защото беше толкова нестраведливо, както и в самия живот. Ки Ха ми беше любима, силна жена, уверена в себе си и това, което иска, а бе толкова несправедлива и жестока съдбата й във всеки живот. Както и да е отплеснах се и аз. Но ако някой харесва исторически филми с фентъзи елемент, които не те оставя да дишаш свободно от началото до края, това е филма!
Върнете се в началото Go down
Sunshine
Sunshine
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 3155

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 14:18

Аз много харесах и More Than Blue, много плаках и на този филм,въобще не очаквах такава развръзка :(
Върнете се в началото Go down
Insomnia
Insomnia
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 2131

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 17:28

Аз в момента гледам Vampire Diaries <3 ....
Много добър сериал и Twilight ряпа да яде ... ~
Върнете се в началото Go down
plamcy
plamcy
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 1467

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 17:36

Сестра ми много обича разни вампирски истории и го е гледала каза, че е добър. Колкото до Twilight честно да ти кажа, голяма простотия ми беше, но си е личното ми мнение. Киномания 1408441462
Вив, започнах целувката най-накрая имам много да уча, та незнам кога ще я свърша, но скоро ще взема отношение и аз в анкетата. Киномания 197358
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 17:42

Жужу, за какво се разква More Than Blue?

Не съм гледала Вампирските дневници, а съм чувала само добри отзиви за тях. Аз си следя "Здрач", макар че според мен филмът приключи след първи епизод от сагата, това което последва е жалък опит на режисьорите да замажат ужасните грешки на Стефани Майер в историята...
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
Sunshine
Sunshine
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 3155

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 17:53

Вампирските дневници и аз ги следя,харесват ми :) Здрач и според мен прикючи след първия филм :)
Плами коя целувка?
Лоли, разказва се за двама приятели (момиче и момче), които живеят заедно,но момчето е влюбено в момичето,но не може да е с нея, защото е тежко болен и решава да я омъжи за някой друг преди да умре,постига целта си,но не знае,че и тя е влюбена в него и че тя е разбрала за неговата болест,но заради него се омъжва за друг,но в крайна сметка след смъртта на момчето,тя се самоубива за да заедно на небето.
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 18:15

О, по-разказа ти, Жужу, казвам, че няма да го гледам... На това ще падне такъв рев и после два три дни ще съм като болна... Лошо... Не, няма да го гледам...
Иначе под "целувка" разбираме Палава целувка, последния филм на Ким... Киномания 3647
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
Sunshine
Sunshine
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 3155

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 18:18

Да,много е тъжен филма :( И аз за Палавата целувка си помислих,аз го почнах ама понеже само до 10 е преведен на бг и качен,ще има да чакаааам и чакааааам :(
Върнете се в началото Go down
Insomnia
Insomnia
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 2131

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 18:29

Ами ... даскалите на госпожица Инсомния решиха да наблъскат всички възможни класни и контролни в две седмици... като за последно нали.... ии за сериозен превод не можеше да става и дума...
11 ще го пуснем утре....
Дано да успея да ви направя Коледен подарък и да завърша всичките... :))

Иначе "Здрач" е простотия.... книгите - да...филмите - не! !!
Върнете се в началото Go down
Sunshine
Sunshine
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 3155

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 18:34

Охооооооо това се казва добра новина Киномания 197358 Ами то винаги ни натоварват в последните 2 седмици :)
Върнете се в началото Go down
Insomnia
Insomnia
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 2131

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 18:38

Ем... we shall see ~ имам да върша и по-важни работи де...но народа е много настоятелен -__х

между другото какви са плановете ви за Нова Година?
Върнете се в началото Go down
Sunshine
Sunshine
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 3155

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 18:48

Гледали ли сте Daddy Long Legs?


Последната промяна е направена от JuJkA на 12/19/2010, 19:05; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 18:57

JuJkA написа:
Да,много е тъжен филма :( И аз за Палавата целувка си помислих,аз го почнах ама понеже само до 10 е преведен на бг и качен,ще има да чакаааам и чакааааам :(

Целувката е преведена и качена от Болидрийм вече... Така че ако искаш да гледаш - моля...


Вив, имаш предвид, че харесваш книгите, но не й филмите ли?
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
Insomnia
Insomnia
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 2131

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 19:01

Съжалявам.. съвсем забравих, че пишем в киномания, а не в чат ;ДД ...>,<

Ами и книгите не ги харесвам кой знае колко, но ги предпочитам и ми харесват много повече от филмите....
Върнете се в началото Go down
Sunshine
Sunshine
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 3155

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 19:07

Lollipop написа:
JuJkA написа:
Да,много е тъжен филма :( И аз за Палавата целувка си помислих,аз го почнах ама понеже само до 10 е преведен на бг и качен,ще има да чакаааам и чакааааам :(

Целувката е преведена и качена от Болидрийм вече... Така че ако искаш да гледаш - моля...

Благодаря за информацията Лоли,но там нямам регистрация и не мога да си направя :(
Върнете се в началото Go down
Insomnia
Insomnia
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 2131

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 19:15

Там не трябва ли да имаш определен рейтинг, за да може да сваляш някои неща?

Иначе Daddy Long Legs не беше ли филм от 50-те, 60-те години? Или говоря за нещо друго?


Последната промяна е направена от Insomnia на 12/19/2010, 19:26; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime12/19/2010, 19:22

Можеш да сваляш стига да сийдваш сваленото... Иначе има специални торенти, който ако дръпнеш не ти взимат точките, или ти ги взимат наполовина... Болидрийм е тракер все пак...
За фимла, Вив, само го виждат за превод из преводаческите тиймове... Но нямам идея за какво се разказва, нито от коя година е... Киномания 5321
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena

Sponsored content



Киномания _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 

Киномания

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 14Иди на страница : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Свободно време :: Да си поговорим-