Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

Share | 
 

 Киномания

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
АвторСъобщение
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime12/18/2010, 21:50

First topic message reminder :

Всеки един от нас е киноман... Кой предпочита азиатската драма, кой холивудското кино... Важното, че гледаме непрекъснато... С кой филм започна да харесваш азиатското кино? Кой филм гледаш в момента? На кой епизод си на драмата сега?
Хайде тук да обсъждаме, препоръчваме или отричаме филмите, които гледаме и които владеят съзнанието ни в момента, независимо дали става дума за азиатски филм или друг...


Киномания - Page 3 Stars-5
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena

АвторСъобщение
direndur
direndur
SS Young Saeng Team

SS Young Saeng Team
Брой мнения : 5414

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime3/17/2011, 10:43

Малко позанемарихме тази тема, така че реших да я разцъкам пак Киномания - Page 3 3647
Днес изгледах Ловците на роби и реших да го споделя с вас.
Chuno/Slave Hunters Не се лъжете по това как започва сериала. Първи епизод те хвърля в една нищета, в един хан, там започва един бой между избягали роби и ловците на роби – Де Гил, генерал Че и Уангсонг. Начина по който Де Гил се отнася с робите му е спечелило името на чудовище. Виждайки това зрителят си казва, че филма едва ли ще му хареса… но в следващите епизоди се разкрива, че Де Гил всъщност не е лош човек – спасявайки заловените роби, той се грижи за приятелите си и обича истински една жена. Историята се развива по времето на Чосон, управлението на крал Инджо – 1648г. В двореца се играят страхотни мръснишки игри дирижирани най-вече от Левия министър. Единият син на краля е убит, а съпругата и децата му са изпратени в изгнание на остров, на който върлува чума. Там само едно от децата оцелява и бива строго пазено да не би да бъде спасено и да го възкачат на трона вместо другият кралски син. Хората, който искат да спасят детето са много и тяхната цел е да спасят и възстановят Чосон. Един от тях е набеденият за предател генерал Сонг Теа, приятел на убития престолонаследник. Той успява да се измъкне от робството и се запътва да спаси детето, започват да го преследват една камара народ, сред които Де Гил и зетят на Левия министър. По пътя си той бива спасен от една жена, избягала от сватбата си благородничка. Сонг Теа се влюбва в нея и заедно бягат (в последствие се женят), както от неговите, така и от нейните преследвачи – пратени от брат й и от съпруга й. В последствие тя се оказва избягалата робиня Оньонг на Де Гил , който е бил благородник, преди да убият семейството му (което е избито от брата на робинята, който се оказва и полубрат на Де Гил). Играта на котка и мишка, която си устройват Сонг Теа, Де Гил и зетят наподобява боят между Добрият, Лошият и Злият. През цялото гонене се разкриват различни черти от характерите на героите. Най-вече изпъква Де Гил с това до каква жестокост и с каква любов се отнася към нещата. Въпреки че е чудовище, когато мисли приятелите си за умрели страда жестоко, още по-разтърсващо е когато разбира, че полубрат му е убил семейството му, както и когато разбира, че дългогодишната му любов Оньонг се е омъжила не за кого да е, а точно за човека, когото преследва – Сонг Теа. Това преобръща целият му живот. Той е наистина раним и страхотен приятел понеже е купил къщи на генерал Че и Уангсонг. Той решава да работи заедно със Сонг Теа, за да спаси любимата си и да измъкнат Негово величество (детето) от преследвачите им. Това доказва на каква саможертва е готов в името на любовта си. Накрая на филма дори спасява Сонг Теа и умира, за да може той да продължи да защитава Оньонг.
Невероятен филм, разтърсваща история. Тук са преплетени съдбите на няколко човека, както и няколко любовни истории, представени на фона на кралски интриги (вътре в страната, както и срещу Цин) и бунтарството на робите срещу благородниците. Няма как да ви предам с няколко изречения историята и въздействието й, затова ви препоръчвам да го гледате. Оста към сериала е също така въздействащ, но две от песните ми направиха особено впечатление, това са: MC Sniper и 30’s.
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime3/17/2011, 12:48

Иска ми се да го гледам, мн хора ми говорят за него... Колко епизода има? Дали някога ще ми остане време за това... Киномания - Page 3 874372
Някой да е гледал 'Прица на Персия'?
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
direndur
direndur
SS Young Saeng Team

SS Young Saeng Team
Брой мнения : 5414

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime3/17/2011, 13:18

Чуно е 24 епизода и си заслужава гледането. Принцът на Персия има силна история и много ефекти, филма си го бива, но не го подреждам сред любимите си ;)
Върнете се в началото Go down
Insomnia
Insomnia
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 2131

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/8/2011, 19:45

Хан Га Ин ми е любимата Корейска актриса....страшна е... <3

Тоз сериал така и не го гледах. Едва ли ще си го сваля скоро, но чувам и аз, че е много добър...
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/9/2011, 10:16

И аз съм чувала само добри отзиви за филма... Много искам да го гледам, дано остане време за това... Още повече, че играе Kim Jae Wook - на мен той ми е любимец...
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
direndur
direndur
SS Young Saeng Team

SS Young Saeng Team
Брой мнения : 5414

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/9/2011, 12:11

Историята е страшно травмираща, аз затова и не го харесах. Не, че искам да те разубеждавам, нуна, но края е супер тъп. Аз също съм почитател на Хан Га Ин и Ким Нам Гил и те си изиграха ролите невероятно, но в този филм някак не ги доуцених, вероятно заради историята.
Върнете се в началото Go down
beti.1986
beti.1986
Triple S

Triple S
Брой мнения : 25

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/11/2011, 06:00

Догледах My Princess не е нищо особено.Леко и забавно сериалче,малко претупаха финала ама нищо.По важно е ,че Song Seung-heon нито го биеха и нито умира на края отдавна не го бях гледала в такава забавна роля.
Върнете се в началото Go down
plamcy
plamcy
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 1467

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/11/2011, 10:12

My Princess не съм го гледала, аз обичам драма да има, сълзи и сополи да текат. Сега и аз съм хвърлила око на 'Bad Guy'. Доста добри отзиви чух, да видим дали ще си оправдае славата.
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/11/2011, 10:27

За какво се разказва 'My Princess'? Киномания - Page 3 534932 Може да ми хареса да го гледам, аз обичам леки филми без драми и сълзи... Киномания - Page 3 44536
Последното, което гледах беше 'Цветът на магията' и 'Фантастична светлина'... Няма нищо общо с Азия освен с малката част с драконите, но екранизацията беше мн добра... Аз съм голям фен на творчеството на Тери Пратчет и да изгледам екранизацията на книги, включващи любимия ми персонаж, си беше разтапящо... Препоръчвам го на ценители на творчеството на Пратчет... Киномания - Page 3 197358
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
BlueRose
BlueRose
SS Hyun Joong Team

SS Hyun Joong Team
Брой мнения : 12641

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/11/2011, 10:53

В момента съм на "My Princess". Малко след половината серии съм. На мен ми харесва, забавен и лек. Обикновено момиче разбира, че е корейската принцеса. Президентът на голяма и влиятелна компания иска да върне монархията в страната. Момичето е настанено в двореца и обучавано от внука на въпросната компания как да се държи като кралска особа. Дядото смята да остави цялото си наследство на принцесата. Няма да разказвам, за да ти е интересно, ако го почнеш.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1174287731
beti.1986
beti.1986
Triple S

Triple S
Брой мнения : 25

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/12/2011, 06:30

Lollipop направо го почвай,на моменти щях да падна от стола от смех особено по време на обучението на принцесата.Song Seung-heon на моменти е голям образ,а и принцесата не е по назад.
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/14/2011, 22:08

Дам, Бети, ще си го добавя към списъка...
Та, хора, всички сте гледала Goong... Мисля, че само аз не съм оттък, а пък Кю ще изграе в мюзикъла, та реших да вляза в крачка с историята... Та, спомняте ли си това....

Киномания - Page 3 94706541

Толкова ми стана хубаво като го видях... Страхотно, нали? Киномания - Page 3 453164
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
Sunshine
Sunshine
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 3155

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/14/2011, 22:48

И аз не съм гледала Goong :) Но сега започнах с 5-ти сезон на Ghost Whisperer и след това почвам него,без това от доста време му се каня,а пък сега като знам,че Кю ще играе главната роля в мюзикъла съм още по-навита да го гледам и да се запозная с персонажите :)
А това капсче е уникално :)

Относно "My princess" и на него му се каня,ама има време да го гледам и него :)
Върнете се в началото Go down
direndur
direndur
SS Young Saeng Team

SS Young Saeng Team
Брой мнения : 5414

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/15/2011, 08:44

"My princess" аз започнах да го гледам миналата седмица и вече съм на епизод 8 - много е забавен. Няма прекалено травмиращи и емоционални моменти, но няма и само комични случки - типично мой тип филмче. Song Seung-heon е страхотен в този филм, както и във всички останали. За щастие тук няма да умре, както беше в East of Eden, но и в този филм е изправен пред голяма дилема. Като го изгледам пак ще си изкажа мнението.
Лоли, Жужи, много ще се забавлявате с Goong, честно.
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/20/2011, 15:06

Снощи за жалост имах възможност да изгледам само един епизод на Goong и съм мн объркана... Днес ще гледам 12... Хм... Този Шин Гун, много ме ядосва... Към кой епизод му идва акъла? Киномания - Page 3 216155
Майка му и аз съм я гледала, ама не мога да си спомня къде... Аз не съм изгледала мн филми, така че все се опитвам да се напрегна и все не мога да се сетя... Майката на Че Гьонг е шефката на Би Рейн в 'Full house'... А майката на Шин Гун не беше ли майка на любимата на Илджиме? Киномания - Page 3 5321
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
Sunshine
Sunshine
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 3155

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/20/2011, 15:12

Майката на Че Гьонг играе и майка на Джан Ди в БОФ,бащата играе баща на О Ха Ни в Целувката (ако й беше така името:)) А майката на принц Шин играеше сценаристката в Мерито :)
Шин и мен ме дразни от време на време и аз се чудя кога ще се осъзнае, а Юл малко ми е тъжно за него,той си хареса Че Гьонг,нали?
Върнете се в началото Go down
direndur
direndur
SS Young Saeng Team

SS Young Saeng Team
Брой мнения : 5414

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/20/2011, 15:18

Честно и аз съм я виждала, но не се сещам къде. Колкото до Шин Гун... малко късничко му идваше ума в главата, някъде към 18 епизод ако не се лъжа. Лоли ти наближаваш момента с първата брачна нощ. Тогава и двамата бяха големи капии. Аз съм в момента на 13ти епизод.
Дам, той от самото начало Юл я хареса много. Двамата с Шин Гун се бориха за нея. Той дори на майка си се опълчи, заради Че Гьонг. А майка му (с извинение) си беше мрасница, прави всевъзможни неща само и само да всее смут в кралското семейство.
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/20/2011, 15:21

О, значи и първа брачна нощ ще има Киномания - Page 3 593930 Ще падне голям смях... Ето, Жужу, откъде ми е позната тази жена...
Иначе Юл мн го харесвам... Все пак той оправя всички каши на майка си накрая... Изпитах голямо морално удовлетворение, когато я махнаха от престола и остана с него... Все пак аз си такава - трябва да изгледам последния епизод, та зная, че има хепиенд... Но докато стигна до него ще полудея.... Киномания - Page 3 165900
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
Sunshine
Sunshine
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 3155

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/20/2011, 15:24

А майката на Юл като каза "Аз не искам много, само това,което ми принадлежи" и кралската титла ако не е много мухахахахахах голяма е патица майка му... Това с първата брачна нощ ще е интересно,я да продължавам да гледам аз :Д
Лоли леле и ти си като мен,а аз си мислех че единствено аз правя този номер :Д Когато гледах БОФ и стигнах до 7 епизод реших да прегледам края,защото вече чувствах,че до края мога да полудея :Д:Д:Д
Върнете се в началото Go down
direndur
direndur
SS Young Saeng Team

SS Young Saeng Team
Брой мнения : 5414

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/20/2011, 15:40

Той края е малко трудно да се определи дали е щастлив или тъжен - все пак Шин Гун слезе от престола, е вярно ще се събраха официално с Че Гьонг, но пък живееха извън страната, ако не се лъжа. Юл винаги оправяше бакиите на майка си, именно заради него харесах филма. Той ме впечатли на примависта.
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/20/2011, 15:43

О, дам, задължително го правя... И аз така след 5-6 епизод задължително гледам края, защото иначе цялото ми удоволствие умира в напрежението какво ще стане... Корейските драми ме убиват, за да гледам и да е удоволствие гледането трябва поне краят да съм видяла... Вече, че трябва да повторя още веднъж драмата, за да осъзная изпуснатото от напрежение - това е ясно...
Ами, Жужи, радвам се, че сме еднакви в това отношение, не бях срещала човек като мен и всички ме мислят за луда... 'Няма да ти кажа краят', за да ти е интересно... Бооо, при мен не е така...
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
Sunshine
Sunshine
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 3155

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/20/2011, 15:46

Аааа стига, няма хепи енд или поне на 100% пфууууу ама :( Нищо сега пада голям смях при мен,стомаха ме заболя да се смея с тези двамата. Стигнах до момента,когато са на гости на нейните родители и спят на едно легло Киномания - Page 3 593930
Това момче,от приятелите на Шин,със зелената кола Beetle,да не е влюбен в балерината?
Лоли и при мен е точно така,напрежението убива удоволствието ми,въпреки че се опитвам да не го правя или да не искам никой да не ми казва нищо,не мога,не успявам,трябва да знам Киномания - Page 3 370377 Иначе мога да откача тотално и почвам да превъртам даден епизод за да свърши по-бързо за да почна следващия и така до края Киномания - Page 3 876203
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/20/2011, 15:52

Дам, и изпускаш важни моменти... Аз не превъртам, ами гледам до пълно изключване на ума като зомби...
Дам, и аз мисля, че той е влюбен в балерината...
Ди, знаеш ли, в този епизод, който гледах снощи Шин Гун каза, че иска да е крал само две години, което ме кара да мисля, че хепиендът е пълен за него... А и той знае, че Че Гьонг не е родена за превземките на двореца...
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena
Sunshine
Sunshine
X-SS501TeamBG

X-SS501TeamBG
Брой мнения : 3155

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/20/2011, 15:54

Ооо колко мило,аххх :)
И все пак ми е тъжно за Юл :( Обаче само на мен ли вилма много ми напомня за БОФ,че даже и Целувката или само си внушавам Киномания - Page 3 918427
Върнете се в началото Go down
Lollipop
Lollipop
SS Min ♥ Kyu Team

SS Min ♥ Kyu Team
Брой мнения : 12676

Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime4/20/2011, 16:23

За Целувката не мисля, но с БОФ определено има общо... Само дето Че Гьонг си е направо супер персонаж в сравнение с Джан Ди... Ако почна сега да се оплаквам Джан Ди... Нея държа отговорна за цялата драма около Джун Пьо и Джи Хо... Смятам, че тя залъгваше Джи Хо до последния момент...
Мисля, че с Че Гьонг няма да се получи така... Юл е самоинформиран, че тя е влюбена в Шин... Или поне се надявам нататък във филма да няма такъв проблем...
Върнете се в началото Go down
https://facebook.com/keo.malena

Sponsored content



Киномания - Page 3 _
ПисанеЗаглавие: Re: Киномания   Киномания - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 

Киномания

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 3 от 14Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Свободно време :: Да си поговорим-